Ergosomu viltošana. Pirmā daļa.
26. februāris, 2019 pl. 10:00
Mēs nepavisam nevēlējāmies aizskart šo “slideno” tēmu, jo mūs tā nekādā veidā neskar. Mēs esam vairāku cienījamu ražotāju, “TeddySling” un “MB Design”, oficiālie pārstāvji Latvijā un strādājam “pa tiešo”, nesadarbojoties ar apšaubāmiem starpniekiem, un ar viltīgo kontrabandas pasauli nekādā veidā nesaskaramies. Taču pēdējā gada laikā mūsu klienti tik bieži ir jautājuši – “Kā atšķirt īstu ergosomu no viltojuma?” – ka nolēmām uzmanīgāk papētīt, kas tad šobrīd notiek “pelēkajā tirgū”. Papētījām, un mūs pārņēma šausmas.
Tūlīt pacentīsimies maksimāli kodolīgi paskaidrot visiem, kurus šis jautājums var skart, kas tad īsti notiek. Tāpat arī atklāsim to, kā nesagādāt sev problēmas.
Kur viltojumi ir pieejami?
Pirmais, kas jāņem vērā – viltotāji ir diezgan apķērīgi ļaudis. Viņus vienmēr interesē populārākie un pieprasītākie zīmoli. Mūsu gadījumā visplašāk pazīstamais, ASV ražotais, “ErgoBaby”, kā arī “Manduca” – neslikta ergosoma, taču tikai tajā gadījumā, ja tā patiešām nāk no Vācijas, nevis tikusi izgatavota Šanhajas graustu rajonā. Jūs jautāsiet – kāpēc visbiežāk tiek viltoti kā reiz atpazīstamākie zīmoli? Atbilde ir banāla – tos ir vieglāk pārdot un vienkāršāk gūt peļņu.
Ar ko viltojums var izrādīties sliktāks?
Viltotājiem nav kvalitātes standartu. Viņu uzdevums ir banāls – maksimāli precīzi atdarināt preces ārējo izskatu un tajā pašā laikā ieguldīt pēc iespējas mazākus līdzekļus ražošanā un realizācijā. Viņi nebūvē savu biznesu, ņemot par pamatu patērētāju lojalitāti vai produkcijas drošību. Reiz pārdevuši preci pircējam, viņi par to aizmirst un meklē nākamo upuri.
Ikviens pasaulē zināms zīmols cīnās ar viltotājiem ne tikai tādēļ, ka tādejādi zaudē peļņu, bet gan savas tirgus reputācijas uzturēšanai izlietoto līdzekļu un resursu dēļ. Tas tādēļ, ka mamma, kurai pāris mēnešu laikā viņas “ErgoBaby 360” ir izjucis pa vīlēm, vainos tajā amerikāņu uzņēmumu, nevis krāpniekus, kuri viņai par puscenu ir iemānījuši viltojumu, pasniedzot to kā īstu un kvalitatīvu ergosomu.
Kā var nonākt saskarē ar viltojumu?
Iegādājoties pārtiku mazulim, jums pat prātā neienāks pirkt to apšaubāmā vietā, piemēram, uz ielas, lai nekādā gadījumā neriskētu ar bērna veselību. Kad pasūtāt bērnu gultiņu, tad izvēlaties to pārbaudītā veikalā vai zināma ražotāja salonā, kur esat droši, ka ražošanā tikuši izmantoti pienācīgi materiāli, un bērns gadiem ilgi miegā neelpos indīgos fenola vai formaldehīda izgarojumus.
Bet, kā gadījies, kā ne, jūs ieejat oriģinālo ergosomu ražotāja vai tā oficiālā izplatītāja mājaslapā un ieraugāt diezgan iespaidīgo cenu eiro, kas jums nepavisam nepatīk un pat apbēdina. Tad jūs aizdomājaties un sākat “Google” meklēt “ErgoBaby 360 – lēti”. Jums par prieku parādās rezultāti, kas sola – “ErgoBaby 360 ar atlaidi 80%! 100% kvalitāte!”.
Ceram, ka jūs tam neticēsiet un neiegādāsieties somu no šādiem apšaubāmiem avotiem.
Ja tomēr to nopirksiet, tad gandrīz absolūti garantēti, jūsu mājās nonāks pakaļdarinājums.
Tuvākajā laikā mēs atgriezīsimies pie tēmas par zināmu un ievērojamu popularitāti ieguvušu ergosomu zīmolu pakaļdarinājumiem un pastāstīsim, kur slēpjas viltojumu bīstamība, kā arī to, kā var mēģināt tos atšķirt no īstām, drošām un fizioloģiski ērtām somām.